INFO: Wymiana międzyszkolna 2014/2015

Go down

INFO: Wymiana międzyszkolna 2014/2015

Pisanie by Brennus Lancaster on Nie 20 Lip 2014, 23:55

BeauxbatonsAkademia Magii Beauxbatons — jedna z najbardziej znanych, czarodziejskich szkół koedukacyjnych położona w południowej części Francji, nad Morzem Śródziemnym. Uważa się, że znajduje się gdzieś w Pirenejach. Przyjmowała uczniów z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Luksemburgu i Holandii.
Herbem Akademii Beauxbatons są dwie skrzyżowane ze sobą różdżki - w złotym kolorze, z których każda tryska trzema gwiazdkami - na błękitnym tle.
Szaty szkolne uczniów Akademii Beauxbatons są błękitne. Kolor ten symbolizuje twórczość i wyobraźnię, co zgadza się z założeniem szkoły, która oprócz naukowo kształciła swoich uczniów także twórczo. Jedwabne szaty uczniów Beauxbatons przystosowane były do łagodnego klimatu panującego we Francji.

Strój codzienny damski: obrazek 1, obrazek 2
Strój wyjściowy damski: obrazek 1, obrazek 2
Strój codzienno-wyjściowy męski: obrazek 1

Beauxbatons oznacza Piękne Różdżki.

Rozporządzenie dot. uczniów z Akademii Magii Beauxbatons


Uczniowie ww. akademii zostaną zakwaterowani na czas pobytu w Hogwarcie w dormitoriach znajdujących się w części dla uczniów z Hufflepuffu. Wyznaczone zostaną dla nich dwa dormitoria - męskie i żeńskie, w których umieszczeni zostaną uczniowie wszystkich klas.
Uczniowie mają w obowiązku uczęszczać na lekcje w takim samym trybie jak ich rówieśnicy z Hogwartu. Opiekunką uczniów Beauxbatons zostanie pani Geraldine Dubois, nauczycielka Dobrego Wychowania w ww. szkole, która przeniesie się do Hogwartu na ten rok wraz ze swoimi uczniami.
Uczniów z wymiany obowiązują na terenie Hogwartu zasady zawarte w tutejszym kodeksie szkolnym.
V-ce dyrektor SMiC Hogwart
Brennus Lancaster

DurmstrangInstytut Magii Durmstrang — koedukacyjna szkoła magii dla czarodziejów i czarownic, jedna z trzech największych europejskich szkół magii. Znajduje się w północnych obszarach Szwecji lub Norwegii. Została założona przez Neride Vulchanove.
Instytut Magii Durmstang został założony w średniowieczu przez wielką bułgarską czarodziejkę Neride Vulchanove w zamku Durmstrangu. Szkoła istniała już w 1294 roku.
Uczniowie są wychowywani na wytrwałych i silnych czarodziejów, jednakże przyjmowani są tylko ci, którzy pochodzą z rodu „czystej krwi”, lub są półkrwi, mugolacy nie mają prawa się tam uczyć. W zimę uczniowie noszą futra i krwistoczerwone szaty.

Szaty wyjściowe męskie: obrazek 1
Szaty codzienne damskie i męskie: obrazek 1
Szaty zimowe męskie: obrazek 1
Szaty zimowe damskie: obrazek 1
Szaty dodatkowe damskie i męskie: obrazek 1

Durmstrang znajduje się w północnej Skandynawii. Choć uczył się  tam Bułgar, Wiktor Krum, nie była ona umiejscowiona w Bułgarii.  
Na herbie Durmstrangu jest dwugłowy orzeł oraz elementy Cyrylicy.
Środkiem transportu Durmstrangu, na ważne uroczystości, był wielki statek, umiejący poruszać się zarówno pod, jak i nad powierzchnią wody.
Rozporządzenie dot. uczniów z Instytutu Magii Durmstrang


Uczniowie ww. akademii zostaną zakwaterowani na czas pobytu w Hogwarcie w dormitoriach znajdujących się w części dla uczniów z Slytherinu. Wyznaczone zostaną dla nich dwa dormitoria - męskie i żeńskie, w których umieszczeni zostaną uczniowie wszystkich klas.
Uczniowie mają w obowiązku uczęszczać na lekcje w takim samym trybie jak ich rówieśnicy z Hogwartu. Opiekunem uczniów Durmstrangu zostanie pan Jaakob Larsen, nauczyciel Samoobrony w ww. szkole, który przeniesie się do Hogwartu na ten rok wraz ze swoimi uczniami.
Uczniów z wymiany obowiązują na terenie Hogwartu zasady zawarte w tutejszym kodeksie szkolnym.
V-ce dyrektor SMiC Hogwart
Brennus Lancaster

Aby przypomnieć sobie pojawienie się szkół w serii Harry Potter, zachęcamy do obejrzenia tego krótkiego FILMU.

Pragnę jednocześnie przypomnieć, aby postaci tworzyć z głową! Uczniowie, którzy chcą zacząć naukę w Hogwarcie zobowiązani są do posiadania umiejętności "język angielski" (3 pkt). Postaci pochodzące spoza Francji uczące się w Beauxbatons muszą jednocześnie wykupić kolejną umiejętność jaką jest "język francuski" ( kolejne 3 pkt!), to samo tyczy się uczniów pochodzących spoza Szwecji (ponieważ szwedzki jest językiem, w którym wykłada się w Durmstrangu).
[/center]
Hogwarts, Hogwarts, Hoggy Warty Hogwarts,
Teach us something, please....
avatar
Brennus Lancaster
V-ce Dyrektor Szkoły


Wiek : 86
Skąd : Dublin
Krew : Czysta
Majątek : klasa średnia

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach