Sala Wejściowa

 :: Hogwart :: Parter

Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Sala Wejściowa

Pisanie by Brennus Lancaster on Pon 15 Kwi 2013, 20:57

First topic message reminder :

Ogromne, podwójne, dębowe drzwi wejściowe, otwierające się na zachód. Sala jest tak wysoka, że mało kto dostrzega jej sufit. Na wprost można zobaczyć szerokie, marmurowe schody prowadzące na piętro.
Hogwarts, Hogwarts, Hoggy Warty Hogwarts,
Teach us something, please....
avatar
Brennus Lancaster
V-ce Dyrektor Szkoły


Wiek : 86
Skąd : Dublin
Krew : Czysta
Majątek : klasa średnia

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down


Re: Sala Wejściowa

Pisanie by Blanche Aude Moreau on Czw 16 Paź 2014, 23:03

Hogwart w pierwszych dniach wydał jej się mało atrakcyjnym miejscem pełnym dziewcząt i chłopców poniżej poziomu. Kiedy oswoiła się z tym miejscem, angielska szkoła zaczęła jawić się w jej głowie zgoła inaczej: jako miejsce przepełnione tajemniczą magią i ludźmi, którzy w pozytywnym tego słowa znaczeniu mają gdzieś, co inni pomyślą. Brak wychowania okazał się zwykłą beztroską.
Niemniej nie znalazła jeszcze godnej towarzyszki rozmów wśród Angielek, która miałaby do powiedzenia coś, o czym Blanche by nie wiedziała. Tak to już było, że ta srebrnowłosa piękność pozjadała wszystkie rozumy i ciężko było ją zadowolić pogawędką. Ciężko było ją zadowolić w ogóle.
Brytyjscy i inni, europejscy chłopcy zwracali na nią grubiańsko swoją uwagę, bezpardonowo podchodząc i pytając, czy odwiedzi z nimi jakąś wioskę o archaicznej nazwie, której nie potrafiła nawet wypowiedzieć. Odmawiała - acz niezbyt grzecznie, nie omieszkując się wystawiać żałosnych adoratorów na widok innych - a potem odsyłała tam, skąd przyszli. Tak czy siak, po miesiącu spędzonym w tej szkole magii każdy już wiedział kim jest szanowna Blanche Moreau. Kto jeszcze nie wiedział, szybko się dowie.
Stała na środku sali wejściowej, obrzucając każdego swoim oceniająco-krytycznym spojrzeniem, czekając na koleżankę ze szkoły, która miała wrócić z jakiegoś śmiesznego treningu jazdy na hipogryfie i udać się z nią do biblioteki. Z braku zajęć pojawiła się wcześniej i z rękami skrzyżowanymi pod piersiami, lustrowała wejście główne, zwracając na siebie - już klasycznie - uwagę.
avatar
Blanche Aude Moreau
Uczennica: Beauxbatons


Skąd : Nantes, France
Krew : Czysta
Majątek : zamożny

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Sala Wejściowa

Pisanie by Maud Moreau on Czw 16 Paź 2014, 23:45

Maud poznawała jeszcze szkołę. Udało jej się poznać dosyć miłą uczennicę domu Helgi Hufflepuff, która nie omieszkała udzielić jej informacji na temat szkoły oraz błoni do niej przynależących. Równie dobrze Francuzka mogła sama zgłębić ową wiedzę odwiedzając hogwarcką bibliotekę oraz zaczytując się w obszerne księgi znajdujące się w tamtym pomieszczeniu. Najmniej przyjemne było dla Maud czytanie po angielsku, szło jej to dość opornie, dlatego zastanawiała się, czy istniałaby wersja Historii Hogwartu w języku francuskim.
Morau od wczorajszego spotkania z pewnym jegomościem z Durmstrangu nie wiedziała, co ma ze sobą zrobić. Stwierdziła, że nie ma sensu siedzieć ciągle w lochach w salonie Puchonów. Żeby poznać zamek, musi odwiedzać jak największą ilość pomieszczeń. Rozradowana Maud wyłoniła się z korytarza lochów idąc w kierunku głównego wejścia do zamku. Ubrana była w swoją szkolną szatę Beauxbatons. Podobały jej się mundurki hogwartczyków, chociaż wolała swój strój z błękitnym melonikiem idealnie kontrastującym z jej oczami oraz włosami. Pośród przechodzących uczniów dostrzegła bardzo dobrze znaną sobie postać - jej starszą siostrę.
- Blanche! - krzyknęła radośnie po francusku i niemalże w podskokach znalazła się obok siostry. - Co słychać? - zagadnęła w swoim ojczystym języku, rzucając się Francuzce na szyję.
Mieszkają w tym samym domu, dzielą razem dormitorium, ale zawsze jest to inaczej spotkać siostrzyczkę na korytarzu. Maud zachowywała się teraz jak dziecko i może nieco zaburza mocny charakter Blanche.
avatar
Maud Moreau
Uczennica: Beauxbatons


Wiek : 20
Skąd : Nantes, Francja
Krew : Czysta

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Sala Wejściowa

Pisanie by Blanche Aude Moreau on Pią 17 Paź 2014, 00:15

Blanche pomimo wrodzonego chłodu, z którym musieli borykać się inni, posiadała ogromne pokłady ciepła i uprzejmości dla swoich bliskich, szczególnie dla rodziny. Kiedy na horyzoncie pojawiła się jej młodsza siostra Maud, oceniający wzrok i zacięty wyraz twarzy ustąpiły miejsca lekkiemu uśmiechowi. W dormitorium zwykle się mijały, a na lekcje chodziły z różnymi rocznikami. Wbrew pozorom nie widywały się aż tak często.
Blanche nie zauważyła podekscytowanego zachowania siostry, nie zwracała uwagi na takie rzeczy jak zmiany nastroju. Była kiepską pocieszycielką, a już szczególnie powierniczką sekretów. Dla siostry jednak robiła wyjątek.
- No cześć, Maudie - odpowiedziała krótko, odwzajemniając uścisk siostry, ale ze znacznie mniejszą energią. - Jak mija Ci tydzień? Nie mów, że zapisałaś się na te bezsensowne wyścigi, które tutaj sobie urządzają...
Kontynuowała, naturalnie, po francusku. Nie było powodu się wysilać, skoro w rozmowie nie brał udziału nikt inny.
avatar
Blanche Aude Moreau
Uczennica: Beauxbatons


Skąd : Nantes, France
Krew : Czysta
Majątek : zamożny

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Sala Wejściowa

Pisanie by Maud Moreau on Pią 17 Paź 2014, 00:29

Maud ogólnie była otwarta do ludzi, ale tak radosna jakoś jeszcze nie była. Wyjazd do innego państwa działał na nią pozytywnie. Oderwała się od szarej rzeczywistości znajdującej się we Francji, która czasami ją przygnębiała. Starała się być pozytywnie nastawiona do świata, pomimo złego stanu zdrowia matki. Tęskniła za nią, chciałaby ją jeszcze kiedyś zobaczyć, ale nie wiadomo, jak to będzie. No to Maud jest szczęśliwa. Podobały jej się zajęcia w Hogwarcie. Na razie nie jest tu długo, bo tylko miesiąc i jeszcze poznaje wszystkich. Zna niektórych nauczycieli. Gdyby tylko mogła porozmawiać z nimi po francusku to czułaby się jak ryba w wodzie. Na szczęście ma ze sobą Blanche. Gdyby nie starsza siostra, Maud nie tryskałaby energią.
- Tydzień dobrze. Poznałam wczoraj urokliwego osobnika - zdradziła siostrze. - Nie rozumiem trochę tych wyścigów, jakoś nie kręcą mnie one - odparła. - Po Twoich słowach stwierdzam, że też się nie zapisałaś - dodała spostrzegawczo.
avatar
Maud Moreau
Uczennica: Beauxbatons


Wiek : 20
Skąd : Nantes, Francja
Krew : Czysta

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Sala Wejściowa

Pisanie by Brennus Lancaster on Pon 22 Gru 2014, 00:10
Drodzy uczniowie!
Pragnę was poinformować, że przerwa świąteczna zaczyna się dzisiaj, 22 grudnia w godzinach porannych (tj. godzina 7:00) i trwać będzie do 7 stycznia (niedziela).
Równocześnie przypominam, iż wyjazd na święta nie jest obowiązkowy, a osoby, które zostaną w zamku, są zwolnione od wszelkich zajęć szkolnych i mają nieograniczone wyjścia do Hogsmeade przez cały tydzień.

Vice dyrektor Brennus Lancaster
Hogwarts, Hogwarts, Hoggy Warty Hogwarts,
Teach us something, please....
avatar
Brennus Lancaster
V-ce Dyrektor Szkoły


Wiek : 86
Skąd : Dublin
Krew : Czysta
Majątek : klasa średnia

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Sala Wejściowa

Pisanie by Emily Bronte on Pon 02 Lut 2015, 19:18

Emily czekała na lekcję eliksirów z dozą niepokoju. Strach przed ośmieszeniem podczas przyrządzania mikstur skutecznie odbierał jej wszystkie radości życia. A przecież, dzisiaj udało jej się nawet doprowadzić drużynę do porządku! A z eseju z zielarstwa, jako jedyna dostała Wybitny!
Blondynka stała oparta o ścianę, butem wystukując nieznany niczyim uszom rytm. Przestraszone spojrzenie przesuwało się po sylwetkach uczniów, z nadzieją na odnalezienie właściwej osoby. Nie odnalazłszy jednak spojrzenia błękitnych tęczówek powiodła spojrzeniem po prostej, granatowej sukience, która miała na sobie. Jej wyimaginowana, całkowita zwyczajność zżerała ją od środka od dobrych kilku dni. Wystarczyło kilka śmielszych spojrzeń w stronę innych by zauważyć, jak bardzo się od nich różni; bo choć miała zawsze swoje zdanie i starała się iść swoją ścieżką, często później żałowała, że nie ruszyła za tłumem by pławić się w blasku chwały i zwycięstwa.
avatar
Emily Bronte
Prefekt: Ravenclaw

Prefekt: Ravenclaw

Wiek : 19
Skąd : Bristol, Anglia
Krew : Trzy czwarte krwi czystej
Majątek : Wiąże koniec z końcem

Zobacz profil autora http://magic-land.forumpolish.com/t763-skrytka-pocztowa-emily-br

Powrót do góry Go down

Re: Sala Wejściowa

Pisanie by Micah Johansen on Pon 02 Lut 2015, 19:44

Nieumyślnie kazał Emily chwilę na siebie poczekać. Ten dzień od początku nie szedł po jego myśli, ponieważ Durslamczyk zabalował przez weekend ze swoimi znajomymi w Londynie. Rano odczuwał jeszcze skutki zmęczenia, dlatego z łóżka zgarnął się dopiero około 11. Potem pędem, bez śniadania na Obronę Przed Czarną Magią i okazało się, że pomylił rozkłady zajęć. Jego zegar biologiczny zdecydowanie zatrzymał się na piątku i nie wiedział co się stało z tymi dwoma dniami wolnego. Jak zwykle artystycznie potargany, w samej koszuli od uniformu z podwiniętymi rękawkami do łokci, wskakiwał na kolejne stopnie magicznych schodów, które go wywiodły na szóste piętro. W końcu dotarł do holu, oddychając niespokojnie. Nie zdziwiłby się, gdyby Krukonka się już nie zniechęciła, ale stała przy balustradzie, obserwując niepewnym spojrzeniem otoczenie. Paroma długimi krokami znalazł się przy dziewczynie i przywitał się z nią, przepraszającym tonem.
- Hej, przepraszam za spóźnienie. - Przejechał po karku dłonią i przygładził sterczące z tyłu głowy włosy. - Gotowa? - spytał, patrząc na jej ubranie. Powinna była przygotować sobie jakieś podręczniki, kociołek i fartuch do pracy. Zapomniał jej o tym wspomnieć, prawda? No cóż, miejmy nadzieję, że klasa do eliksirów będzie miała parę rzeczy w zapasie. Wystawił ramię w kierunku blondynki, uśmiechając się zachęcająco. Wydawało mu się to odpowiednim gestem skoro ma jej dodać otuchy. Co z tego, że patrzył się na nich praktycznie każdy przechodzień, nie mówiąc o wrednych spojrzeniach Ślizgonek. Po to tu jest, żeby tego nie zauważała.
- Idziemy.
avatar
Micah Johansen
Klasa VII


Wiek : 20
Skąd : Bålsta, Szwecja
Krew : czysta
Majątek : bardzo bogaty

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Sala Wejściowa

Pisanie by Brennus Lancaster on Pon 17 Sie 2015, 23:23

ROK SZKOLNY 2015/2016
Hogwarts, Hogwarts, Hoggy Warty Hogwarts,
Teach us something, please....
avatar
Brennus Lancaster
V-ce Dyrektor Szkoły


Wiek : 86
Skąd : Dublin
Krew : Czysta
Majątek : klasa średnia

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Sala Wejściowa

Pisanie by Brennus Lancaster on Sob 02 Sty 2016, 22:09Kluby uczniowskie

Drodzy uczniowie!
Rusza otwarta rejestracja klubów uczniowskich na rok 2016. Masz ciekawy pomysł na klub i myślisz, że inni uczniowie chętnie do Ciebie dołączą?
Prześlij nam pergamin z nazwą klubu i krótkim opisem działalności (jeśli klub ma już kilku członków, także ich listę), a my zarejestrujemy go w statucie szkoły i ogłosimy nabór! Każdy z klubów otrzyma prawo do tajnej siedziby na terenie zamku dostępną tylko dla jego członków i nauczyciela prowadzącego (jeśli owego posiada).
Aby klub pomyślnie przeszedł okres próbny dwóch miesięcy, musi mieć co najmniej 3 członków.

Zgłoszenia prosimy o przesyłanie na sowę dyrekcji szkoły (w tym wypadku sowa Hanki Wilson). Listę klubów uczniowskich będziemy aktualizować w miarę ich pojawiania się. Szczegóły tworzenia siedzib klubów także proszę zgłaszać do administracji.

V-ce dyrektor SMiC Hogwart
Brennus Lancaster
Hogwarts, Hogwarts, Hoggy Warty Hogwarts,
Teach us something, please....
avatar
Brennus Lancaster
V-ce Dyrektor Szkoły


Wiek : 86
Skąd : Dublin
Krew : Czysta
Majątek : klasa średnia

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Sala Wejściowa

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Powrót do góry

- Similar topics

 :: Hogwart :: Parter

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach