PROCEDURY BADAŃ

Go down

PROCEDURY BADAŃ

Pisanie by Vincent Cramer on Sob 26 Lip 2014, 17:05

RTG

Co to za badanie? Badanie obrazowe służące często w diagnostyce układu kostnego.
Procedura badania:
Należy ustawić pacjenta przed rozwieszoną na ścianie płachtą pergaminu. Podać 1 uncję Eliksiru Prześwietlającego* na każdy kilogram masy ciała pacjenta (w przypadku prześwietlenia całego ciała lub klatki piersiowej) lub posmarować wybraną część ciała Maścią Prześwietlającą* (grubą warstwą; najczęściej w przypadku urazów kończyn). Przycisnąć czerwony przycisk na Aparacie Prześwietlającym i policzyć do pięciu. Prześwietlany obszar ulegnie odbiciu na pergaminie.
UWAGA! Zbyt długie naświetlanie może spowodować kilkudniowe zabarwienie skóry pacjenta na czarny odcień.
Procedura stworzona przez Vincenta Cramera.

* Płachty pergaminu znajdują się w schowku w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym
* Eliksir Prześwietlający ma konsystencję rzadkiego kiślu o wściekle fioletowej barwie, drażniącym zapachu i ostrym smaku.
* Maść Prześwietlająca ma postać gęstej, szarej papki o odrzucającym zapachu zgniłych owoców.USG

Co to za badanie? USG nieinwazyjna, atraumatyczna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu, stosowana na większości oddziałów.
Ekwipunek: Kryształowa kula, różdżka, samopiszące pióro braci Jacobsen, pergamin.
Procedura badania:
Pacjent powinien leżeć na kozetce z odsłoniętą częścią ciała, która ma być zbadana. Uzdrowiciel przykłada do powierzchni skóry różdżkę i za pomocą zaklęcia "Ostende imaginis" aktywuję kryształową kulę, która ukazuje wnętrze powierzchni badanej. W tym czasie pacjent może odczuwać na przemian ciepło i zimno w badanym miejscu ponieważ snop światła wydobywający się w tym czasie z różdżki musi dobrze przedrzeć się przez tkanki. Obraz ukazany na kryształowej kuli ma być dowodem wykonywanego badania i podstawą do analizy obrazu. Uzdrowiciel za pomocą zaklęcia "nisi imaginis"  sprawia, że samopiszące pióro braci Jacobsen rysuje obraz z kuli na pergamin. Zaklęcie "nox" gasi snop światła i tym samym kończy badanie.
Procedura stworzona przez Anę-Lucię Brooks.MAGICZNY STETOSKOP


Przyrząd diagnostyczny stosowany w medycynie, służący do osłuchiwania pacjenta, głównie jego klatki piersiowej, serca i jamy brzusznej.
Sposób użycia:
Płaską część narzędzia przykładamy do wybranego miejsca na skórze pacjenta, które chcemy osłuchać. Wypowiadamy zaklęcie "Audite". Drugi człon uzależniony jest od osłuchiwanego fragmentu:
- Audite cor - w przypadku serca
- Audite pulmo - w przypadku płuc
- Audite fetus - w przypadku płodu
Słuchawka działa jak niewielki megafon. Pozwala na znaczne wyostrzenie i zwiększenie głośności słyszanych szmerów.


BADANIA LABORATORYJNE


Pozwalają na ocenę prostych parametrów krwi pacjenta. Wszystkie badania wykonujemy na Czarodziejskim Oddziale Ratunkowym w odpowiednio wyznaczonym do tego stanowisku.
Wyróżniamy dwa rodzaje testów. Pierwsze wykonujemy przy użyciu bibuł nasączonych odpowiednimi eliksirami. Stosowane są najczęściej w przypadku badań wymagających natychmiastowego wyniku (pacjenci nieprzytomni, po wypadkach, w trakcie zabiegów). Bibuła ma wielkość przeciętnej wizytówki. Na jej powierzchni widnieje kilkanaście podpisanych odpowiednio kółek, na które należy nanieść krew lub surowicę w odpowiedniej ilości. Krew natychmiast wsiąka w pergamin, a na jej miejscu pojawiają się cyfry wyrażające wartość badanego parametru.
W rutynowej diagnostyce wykorzystujemy barwne eliksiry wskaźnikowe i probówki. Krew pacjenta rozlewamy do szklanych probówek. Ich ilość uzależniona jest od ilości badań, które chcemy wykonać. Każdy parametr oznaczamy przy pomocy innego eliksiru. Dodanie odpowiedniej substancji do krwi powoduje zmianę zabarwienia próbki. Kolor porównujemy z przygotowanymi próbami wzorcowymi. Im ciemniejsza barwa, tym większa ilość/stężenie badanego parametru. Wyniki nanoszone są za pomocą samopiszącego pióra braci Jacobsen na formularze, które następnie powinny zostać umieszczone w karcie pacjenta.
avatar
Vincent Cramer
Uzdrowiciel


Wiek : 40
Skąd : Catanzarro, Włochy
Krew : czysta
Majątek : bogaty

Zobacz profil autora http://magic-land.forumpolish.com/t764-skrytka-pocztowa-vincenta

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach